Włodawa

Włodawa, Okuninka, Trzy kultury

„Na Bugu we Włodawie… ” tak brzmią od wielu lat słowa prezenterów Polskiego Radia. Ale nie tylko z tego powodu Włodawa jest miastem znanym w całej Polsce. W mieście co roku odbywają się liczne festyny oraz festiwale. Największym z nich jest Festiwal Trzech Kultur. Organizowany we wrześniu lub październiku ściąga ludzi z całej Polski i świata. Bogaty program kulturalny oraz liczne atrakcje oczarowują coraz to nowych gości, 19 września 2013 roku rozpoczyna się już XIV edycja tej imprezy!

Włodawa to miasto nadgraniczne, położone nad rzeką Bug przy wschodniej granicy Polski, na styku trzech państw: Polski, Białorusi i Ukrainy. Niezwykle malownicza okolica, a także bujna dzika natura porosła wzdłuż rzeczki Bug sprawiają, że tereny nadbużańskie są idealnym miejscem na wypoczynek. Szalenie barwna historia Włodawy, liczne obiekty sakralne oraz legendy szeptane od ucha do ucha czynią to miasto numerem jeden na liście obowiązkowych wycieczek szlakiem wschodniej granicy Polski.

Zachęcamy do odwiedzenia Włodawy podczas pobytu w naszym Hotelu. Jeśli jednak nie uda się Państwu na żywo przybyć do tego urokliwego miasta, to zapraszamy przynajmniej  na wirtualny spacer http://wlodawa.vtour.pl/

Do zobaczenia 🙂